2ο Γενικό Λύκειο Καλαμάτας

3η ώρα 10:05 - 10:50 4η ώρα 11:00 - 11:40
5η ώρα 11:50 - 12:30 6η ώρα 12:40-13:20
7η ώρα 13:25-14:05

Εξεταστέα ύλη για τα μαθήματα της Α΄ και Β΄ τάξης Γενικού Λυκείου που εξετάζονται γραπτώς στις προαγωγικές εξετάσεις για το σχολικό έτος 2021-22

Ομάδες και κλάδοι μαθημάτων, τρόπος και χρόνος εξέτασης και βαθμολόγησης, ορισμός και υποχρεώσεις επιτηρητών, υποχρεώσεις μαθητών κατά τη διάρκεια της εξέτασης, τρόπος διατύπωσης των θεμάτων, βαθμολόγηση των γραπτών δοκιμίων των προαγωγικών και απολυτηρίων εξετάσεων, αναβαθμολόγηση των γραπτών δοκιμίων προαγωγικών και απολυτηρίων εξετάσεων του Γενικού Λυκείου, τρόπος φύλαξης των γραπτών και κάθε άλλο σχετικό θέμα για το σχολικό έτος 2021-22.

Φίλοι Γονείς, αγαπητοί Συνάδελφοι, φίλοι Μαθητές και Μαθήτριες
Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος των Καθηγητών του Σχολείου μας με στόχο την ενημέρωση αλλά και την πληροφόρησή σας σε θέματα κοινού ενδιαφέροντος ξεκινούμε μια προσπάθεια εμπλουτισμού της ιστοσελίδας του Σχολείου μας.Τα θέματά μας θα παρουσιάζονται σε τρεις ενότητες.
Ειδικότερα:Η Πρώτη (Α΄) Ενότητα θα απευθύνεται κυρίως (και όχι μόνον) στους Γονείς, η Δεύτερη (Β΄) στους Συναδέλφους και η Τρίτη (Γ΄) στους μαθητές μας (και όχι μόνον).
Με την ελπίδα το όλο υλικό να φανεί χρήσιμο στον όποιο Επισκέπτη της ηλεκτρονικής μας τοποθεσίας, ευχόμαστε ευχάριστη, ενδιαφέρουσα και επωφελή περιήγηση.

Ερωτήσεις Σωστό - Λάθος, για τα Αρχαία Ελληνικά Γ΄ Λυκείου (Ανθρωπιστικών Σπουδών) - Εισαγωγή (Δ2, Δ3)
από την Φιλόλογο Α. Κερκεμέζου

Ερωτήσεις Σωστό - Λάθος, για τα Αρχαία Ελληνικά Γ΄ Λυκείου (Ανθρωπιστικών Σπουδών) - Πλάτων Ε1, Πρωταγόρας Α και Β,
από την Φιλόλογο Α. Κερκεμέζου